Uwaga rodzice i uczniowie klas ósmych
Przypominamy, że 15 maja 2023 roku zaczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.
Na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami uczniowie mają czas do 16 czerwca 2023 r. do godziny 15:00.
W przypadku szkół lub klas dwujęzycznych i sportowych, a także oddziałów międzynarodowych, wstępnych czy przygotowania wojskowego termin jest krótszy i trwa do 31 maja 2023 r. do godziny 15:00.
Nabór do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024 odbędzie się wspólnie z Powiatem Poznańskim. Oznacza to, że kandydat zainteresowany szkołami z Poznania oraz Powiatu Poznańskiego wskazuje je na jednym wniosku.

Każdy uczeń ma prawo wyboru nie więcej niż 4 szkół w Poznaniu i 4 szkół w Powiecie Poznańskim oraz dowolnej liczby oddziałów w tych szkołach. Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2023/2024 prowadzone będzie przez system elektroniczny https://liblink.pl/ac3faOki5b

Więcej informacji dostępnych jest na stronie Poznań-Nabór, w szczególności zachęcamy do odwiedzenia zakładki DOKUMENTY, gdzie znajdziecie Państwo instrukcję wypełniania i składania wniosku, zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych oraz harmonogram rekrutacji.

UWAGA!!!
Wniosek w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych należy WYPEŁNIĆ ELEKTRONICZNIE (w systemie NABÓR). Nie ma możliwości pobrania wniosku i wypełnienia go odręcznie!

Powodzenia!