Uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego Akcja Bollwerk’42 Pamiętamy!


Organizatorem projektu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Poznaniu, a został on objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania.


Cel projektu to upowszechnienie wśród uczniów, nauczycieli oraz społeczności lokalnej wiedzy o historii akcji „Bollwerk”, która była największym i najbardziej spektakularnym atakiem ruchu oporu w Wielkopolsce w czasie II wojny światowej, a także przygotowanie do upamiętnienia przyszłorocznej 80. rocznicy akcji „Bollwerk”.


Podczas lekcji historii młodzież zapoznała się z wydarzeniami, które utrwaliły dzieje lokalnych bohaterów, żołnierzy Armii Krajowej. W nocy z 20 na 21 lutego 1942 roku przygotowali oni operację podpalenia magazynów z odzieżą i aprowizacją przygotowaną dla armii niemieckiej walczącej na froncie wschodnim. Przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, lecz jego uczestnicy zostali straceni przez nazistów.


Włączając się w obchody 79. rocznicy upamiętniającej akcję „Bollwerk” („Bastion”), uczniowie przygotowali tematyczne lapbooki, plakaty oraz prezentacje multimedialne.