Mroźny i skrzący się bielą śniegu styczeń to wrota otwierające kolejny rok kalendarzowy. Tchnieniem nadziei wśród chłodu i kobaltowego nieba są dni tak ciepłe jak pierwsze promyki słońca. Niewątpliwie takim solarnym, styczniowym przystankiem jest dzień Babci i Dziadka (21, 22 stycznia) jeden
z najpiękniejszych dni w roku.
Nikt z nas nie wyobraża sobie dzieciństwa bez nestorów rodu. Babcia to ciepłe ręce pachnące szarlotką, dziadek to mnóstwo pomysłów i czasu wolnego, który poświęca na swobodną zabawę, wycieczkę, wspólne łowienie ryb czy zbieranie grzybów.
Wzorem lat poprzednich za okazaną miłość, czułość oraz poświęcony czas, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75 zaprosili ukochanych seniorów na spektakl: Cisza jest głęboka jak wieczność, mowa powierzchowna jak czas.
Przedstawienie wieńczyło szereg inicjatyw społeczności szkolnej (SP 75) skupionych wokół Święta Patrona Szkoły, a jednocześnie było efektem działań zmierzających do uczczenia 60-lecia placówki.
Dnia 10 stycznia 2023 r. młodzi adepci sztuk teatralnych po raz drugi zaprezentowali widowisko, którego główną bohaterką uczyniono ciszę i jej różne wymiary. Perspektywa i rozważania nad walką zgiełku z bezgłosem stały się tłem do uważnej podróży w czasoprzestrzeni – od roku 1918 do współczesności.
Występ uczniów został owacyjnie przyjęty przez przybyłych gości.
Po spektaklu dzięki wsparciu Rady Osiedla Św. Marcin: seniorzy, rodzice i uczniowie mieli możliwość pokrzepić się przygotowanym poczęstunkiem.
Dziękujemy!