Dnia 8 marca klasa 8A na lekcji doradztwa zawodowego udała się na Targi Edukacyjne. Była to już XXVIII edycja tego wydarzenia w Poznaniu. W tym roku odbywały się one równolegle z Targami Książek. Targi Edukacyjne są wspólnym przedsięwzięciem Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Grupy MTP.

Rokrocznie, prezentują na nich swoją ofertę edukacyjną szkoły: podstawowe, średnie i wyższe (publiczne oraz niepubliczne), biblioteki, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, czy Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w Poznaniu. Pojawiają się także oferty kursów, szkoleń oraz zajęć dodatkowych nie tylko z Wielkopolski, ale z całego kraju.

Nasi uczniowie z zaciekawieniem eksplorowali stoiska wystawców, biorąc pod uwagę swoje zainteresowania, szukali takich szkół średnich, które odpowiadają na ich oczekiwania. Jedni są już pewni, jaką placówkę wybiorą w procesie rekrutacji. Jednak byli wśród nich i tacy, którzy dopiero zainteresowali się ofertą poszczególnych profili, oferowanych przez licea ogólnokształcące. Targi przyciągnęły swoją ofertą niezliczone rzesze odbiorców. Mamy nadzieję, iż za rok, udamy się tam ponownie, z obecnymi siódmymi klasami.

#TargiEdukacyjne