plakat z podziękowaniem za udział w akcji

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wielkopolskim Konkursie SłowoDziej, którego celem było przybliżenie młodzieży kultury słowiańskiej. Jednym z zadań konkursowych było wykonanie pracy plastycznej będącej przedstawieniem wybranej postaci bądź sceny z załączonego tekstu. Bardzo duża grupa dzieci wzięła udział w tej części konkursu i stworzyła piękne prace plastyczne. Kolejnym zadaniem było – stworzenie niepowtarzalnego, oryginalnego dzieła literackiego w formie baśni lub opowiastki opartej o mitologię słowiańską. Tutaj zaangażowali się przede wszystkim uczniowie klas 5-8. Integralną częścią tego projektu była też Zaczytana Przerwa – akcja polegająca na włączeniu jak największej liczby dzieci i młodzieży w szkolne „Baśnioczytanie”. Podczas przerw nauczyciele i uczniowie czytali teksty z kręgu kultury słowiańskiej.

plakat z podziękowaniem za udział w akcji

W konkursie wzięło udział szkoły z Poznania oraz Województwa Wielkopolskiego. Mimo tak dużej konkurencji naszym uczniom udało się odnieść sukces w Wielkopolskim Konkursie Literackim BaśnioBranie :

Drugą nagrodę otrzymała:
Zuzanna Napieralska za opowiadanie: Świątynia muzyki. Jury nagrodziło muzyczne podejście do mitologii i nadanie należytego znaczenia tonom fałszywym.

Wyróżnienia otrzymali:

Norbert Grabski Zaborcy runów – za nadanie runom istnienia i mocy w niezwykle namacalny sposób.

Tomasz Rybka Wielkie Wiosenne Gody – za twórcze odczytanie starego mitu na nowo.

Zofia Kilińska Święto Goduna – za niepokój wywołany jednym, ostatnim zdaniem.

Koordynatorem konkursu była pani Jolanta Pioterek.