Asz.Teatr to przede wszystkim miejsce spotkań. Spotkań niezwykłych ludzi, miłośników teatru, którzy realizują na scenie swoje pasje i rozwijają talenty dając innym możliwość oglądania profesjonalnie zrealizowanych spektakli. Spotkań ze sztuką, z literaturą znaną i mniej znaną, twórczego pisania i działania. Spotkań z widzem, tym małym i tym dużym.
Tym razem tête-à-tête z widzem zostało zaaranżowane w przestrzeni bibliotecznej czytelni naszej szkoły. Listopadowy poranek (dnia 15 XI 2021 r.) uczniowie klasy 4 a rozpoczęli od spotkania z lekturą książki Łukasza Wierzbickiego pod tytułem „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści”. Aktorzy Asz.Teatru przenieśli zebranych w barwną podróż po krainie słowiańskich bogów. Uczniowie wsłuchali się w historie pełne pojęć i postaci, które przetrwały w pamięci przodków, ale burzliwe dzieje narodu nie całą legendarną spuściznę ocaliły. Fragmenty książki czytali aktorzy Asz.Teatru – Lajla Zaborowska oraz Tadeusz Sławomir Lisiecki.
Następnie uczestnicy wykonali własne ilustracje do mitów i przedstawili je w formie teatru cieni.
Na koniec obie organizacje przekazały dla szkolnej biblioteki książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. „Drzewo. Mity słowiańskie i inne opowieści” oraz „Afryka Kazika”.
Spotkanie zostało zorganizowane przez panią Renatę Mataczyńską, prezeskę Fundacji Światełko w Tunelu oraz przez Fundację Tamitu w ramach projektu pt. „Teatr w drodze”. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Poznania.
Dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam wzięcia udziału, w tym niezwykle twórczym projekcie! Zapraszamy ponownie w mury naszej szkoły!