W dniach od 19.11.2018 do 23.11.2018 trwał u nas w szkole „Tydzień Przedsiębiorczości”. Bardzo dużo się działo.
I tak :
W poniedziałek i wtorek uczniowie klas 1-3 i 4-6 brali udział w rozwiązywaniu wielu zagadek, łamigłówek i wykonywali różne zadania związane
z zawodami, które dla nich przygotowaliśmy.
We wtorek odbyła się również debata na temat: „Czy trudno zaplanować swoją karierę?” Szkolne kółko „Jabłuszkowe Love” zorganizowało warsztaty kulinarne, a upieczone ciasta były sprzedawane uczniom i rodzicom. Zebrane pieniądze zostały przekazane na rozszerzenie działalności kółka kulinarnego.
W czwartek uczniowie klas 7, 8 i 3 gimnazjum mieli okazję uczestniczyć w warsztatach. Dziewczyny wzięły udział w warsztatach wizażu i robienia biżuterii, chłopcy natomiast przekonali się do czego przyda się wiertarka, wkrętarka i jak bezpiecznie korzystać z tych urządzeń. W tym samym dniu uczniowie klas siódmych uczestniczyli w lekcji języka angielskiego poprowadzonej przez studentów z programu Erasmus&School na temat „Ciekawe zawody na świecie”.
W „Tygodniu Przedsiębiorczości” odbył się konkurs na najlepszy plakat o zawodzie. Oto nagrodzeni w tej kategorii:
I miejsce – plakat piekarz – klasa 1a,
II miejsce – plakat optyk – klasa 3c,
III miejsce – plakat kominiarz – klasa 5a.
W piątek odbył się wielki finał i podsumowanie tego co się działo przez cały tydzień. Uczniowie przystąpili do kolejnego konkursu na najlepiej przebraną klasę. Na poziomie klas 1-6 wygrała 5a natomiast na poziomie 7,8 i 3 gimnazjum klasa 3a. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Jak widzicie działo się bardzo, bardzo dużo.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie podczas całego „Tygodnia Przedsiębiorczości”.
Spotykamy się za rok.
Do zobaczenia.