W dniach 1 i 2 czerwca dzieci z klas I – III oraz te uczęszczające do świetlicy brały udział w realizacji projektu pt. “Znam swoje prawa – czerpię radość z życia”.
Celem było zapoznanie uczestników z prawami, które im przysługują oraz uświadomienie, gdzie należy się zgłosić, jeśli są one łamane. Bardzo dużo się działo. W klasach dzieci oprócz rozmowy i dyskusji na powyższy temat wspólnie z wychowawcami wykonywały plakat, kwiat radości oraz przebierały się zgodnie z wylosowanym kolorem. Po południu w świetlicy uczniowie oglądali filmy o prawach dzieci i ich przestrzeganiu na świecie oraz dyskutowali. Następnie wypisywaliśmy nasze prawa na boisku kolorowymi kredami i wykonywaliśmy papierowe torby radości.
Serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Poznań Stare Miasto za sfinansowanie naszych działań i ufundowanie nagród, które trafiły do świetlicy. Osobne podziękowania należą się wszystkim uczniom, wychowawcom klas I-III i paniom ze świetlicy za zaangażowanie w projekt. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.