Grudzień to miesiąc szczególny – moment podsumowań oraz podziękowań. Na ten wyjątkowy czas przypadają w naszej szkole uroczyste obchody Święta Patrona – Powstańców Wielkopolskich. W tym roku była to również okazja, by uczcić sześćdziesiąte pierwsze urodziny szkoły.

Dzień Patrona przypadł na 16 grudnia 2022 r. Tradycję oddania hołdu patronom szkoły – Powstańcom Wielkopolskim rozpoczął przemarsz społeczności szkolnej pod pomnik Powstańców Wielkopolskich, gdzie odczytano apel poległych i złożono symboliczne znicze. Po chwili refleksji uczniowie, pod opieką nauczycieli, udali się do szkoły.

Dalsza część obchodów przeniosła się do szkolnej auli. Na przygotowanym przez uczniów i nauczycieli apelu pojawiło się wielu znamienitych gości, a Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 wyróżniło naszą placówkę Złotą Honorową Odznaką „Wierni Tradycji”. Jednak to nie był koniec niespodzianek! Dyrektor Towarzystwa Wiedzy Powszechnej Oddziału Regionalnego w Poznaniu wraz z przedstawicielami Rady Osiedla Stare Miasto i Koalicji Święty Marcin wręczyli na ręce Pani Dyrektor statuetkę “Płaszcz Świętego Marcina 2022”. Mieliśmy również zaszczyt, wzorem ubiegłych lat, przyznać tytuł „Przyjaciel Szkoły”, którym, decyzją kapituły złożonej z przedstawicieli społeczności szkolnej, uhonorowaliśmy Panią Joannę Ozimińską.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Młodzi adepci sztuki teatralnej uświetnili celebrację grudniową przedstawieniem pt. „Cisza jest głęboka jak wieczność: mowa, powierzchowna jak czas”. Przedstawienie to wzbudziło zachwyt wśród wszystkich zgromadzonych, czego wyrazem były owacje na stojąco.

Czym byłyby urodziny bez tortu? Symboliczny wypiek pojawił się na koniec uroczystości, a wybuchy kolorowego confetti radośnie zamknęły całe wydarzenie.

Dziękujemy za obecność licznie przybyłym Gościom, nauczycielom, uczniom i rodzicom. Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami!!!