W dniach 28-30 maja 2018 w miejscowości Włoszczowa w woj. Świętokrzyskim odbyły się finały Centralne XI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W zawodach udział wzięło 17 drużyn reprezentujących województwa: Dolnośląskie,Małopolskie,Lubuskie,Mazowieckie,Śląskie,Wielkopolskie i Zachodniopomorskie. Drużyny rywalizowały w dwóch kategoriach wiekowych: klas szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Wielkopolskę w kategorii szkół podstawowych reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 75 w Poznaniu w składzie: Antoni Kościecha kl. VI a oraz Mateusz Szkudlarek i Dawid Włodarczak z kl. VII a.

 

Rywalizacja odbywała się w 5 konkurencjach:

– wiedzy z przepisów prawa o Ruchu Drogowym

– kolejności przejazdu przez skrzyżowania

– Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

– Miasteczka Ruchu Drogowego

– Rowerowego Toru Przeszkód

 

W klasyfikacji końcowej uczniowie naszej szkoły zajęli wysokie V miejsce w kraju. Apetyty były dużo większe, ponieważ po pierwszym dniu rywalizacji zajmowaliśmy I miejsce, a po czterech konkurencjach również wysokie III miejsce. Niestety plany o miejscu “na pudle” pokrzyżowała słaba jazda na rowerowym torze przeszkód.Występ naszych uczniów należy uznać za sukces, ponieważ pierwszy reprezentowali szkołę w zawodach rangi Mistrzostw Polski. W nagrodę otrzymali puchar, dyplom, pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

 

Oprócz sportowej (rowerowej rywalizacji) była to okazja do spędzenia czasu w miłej atmosferze z rówieśnikami z innych zakątków naszego kraju, a także okazja do poznania przepięknej Ziemii Świętokrzyskiej.

Opiekunem drużyny na zawodach był Pan Krzysztof Czajka (nauczyciel wf).