Jeden dzień przed końcem roku szkolnego. Jedno popołudnie. Skwar lejący się z czerwcowego nieba. Mimo to, w auli szkoły przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 3 wielkie poruszenie. Uczniowie i ich rodzice, nauczycieli, dyrekcja i zaproszeni goście zgromadzili się, aby pożegnać uczniów klas 8. Jak co roku, było to pożegnanie słodko – gorzkie. Słodkie, bo cieszymy się, że kolejne grono naszych Absolwentów szczęśliwie ukończyło szkołę podstawową i jest gotowe do wypłynięcia na szerokie wody dalszej edukacji. Gorzkie, bo żegnamy naszych wspaniałych podopiecznych, druhów, przyjaciół i kolegów, których już w klasach i na korytarzach szkolnych nie zobaczymy.

Jednak nim zabrzmiał dla nich ostatni dzwonek, nauczyciele podziękowali im za wszystkie wspólnie spędzone lata. Nagrody i wyróżnienia otrzymali ci, którzy pracowali na najlepsze oceny i odnieśli sukcesy na miarę swoich możliwości. Wśród uhonorowanych znaleźli się także uczniowie klas 4-7. Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowanie godne ucznia naszej szkoły wręczyli kolejno: prezes Fundacji Światełko w Tunelu, wieloletnia przyjaciółka szkoły pani Renata Mataczyńska, przewodnicząca i zastępczyni Rady Rodziców, wychowawcy klas ósmych oraz nauczyciele przedmiotów. Zaszczytny tytuł Prymusa Roku Szkolnego 2022/ 2023 przypadł w udziale Alanowi Szubertowi z klasy 8c. Osobne podziękowania nauczyciele złożyli na ręce Rodziców naszych podopiecznych.

A później ”(…) poloneza czas zacząć!”. Na scenę, niczym w Mickiewiczowskiej epopei, wkroczyli ósmoklasiści. Polonez zrobił ogromne wrażenie na wszystkich obecnych! Jednak był to dopiero początek wzruszeń. Nasi uczniowie postanowili, w tym roku w sposób wyjątkowy uhonorować swoich nauczycieli. Swoje pięć minut na czerwonym dywanie miał każdy pedagog, z którym pracowali. Uroczyste wręczanie Pedagogicznych Oskarów przeplatane było wspaniałym tańcem i śpiewem naszych Absolwentek i Absolwentów. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia i słodkiego poczęstunku dla gości!

Życzymy naszym Absolwentom powodzenia! Mamy nadzieję, że nie zapomnicie o swojej szkole. My o Was nie zapomnimy!